Turite klausimų?
Tel: +370 607 84 707
klausimai@pigesniskrydziai.lt

viesbuciai2

Skrydžiai iš tarptautinio Kauno (Karmėlavos) oro uosto | Pigesniskrydziai.lt

Arčiausiai Lietuvos geografinio centro esantis Kauno oro uostas patrauklus ne tik kauniečiams. Skrydžiai iš Kauno vykdomi įvairiomis kryptimis, iš čia sparnus kelia kelių oro linijų lėktuvai, pats oro uostas modernus, nors ir nėra didelis.

Skrydžių kryptys

Skrydžiai iš Kauno vykdomi į:

 • Alikantę – Viduržemio jūros kurortą pietryčių Ispanijoje.
 • Birmingemą – savaitgalio kelionių miestą Anglijos centre.
 • Bristolį – turtingą istoriją turintį miestą pietvakarių Anglijoje.
 • Dubliną – Airijos sostinę, kurioje įsikūrusi ir pagrindinė pigių skrydžių bendrovės Ryanair būstinė.
 • Edinburgą – Škotijos sostinę, kuri įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
 • Eilatą – pačiame piečiausiame Izraelio taške esantį kurortą prie Raudonosios jūros.
 • Kopenhagą – populiarią kryptį tarp lietuvių, patogų Danijos miestą persėdimui tolesniems skrydžiams.
 • Kosą – puikiai vasariškų atostogų mėgėjams pažįstamą salą Egėjo jūroje.
 • Londoną – ko gero geriausiai lietuviams pažįstama kryptį (skrydžiai iš Kauno net į tris oro uostus!)
 • Maltą – gana mažai pažįstamą tačiau jaukią ir įdomią salą.
 • Oslą – pigių skrydžių kryptį, kuria skrenda tiek nuotykių ir pramogų ieškotojai, tiek ir nemenkas skaičius emigravusių piliečių.
 • Pafosą – Kipro miestą, kuriame gimė graikų meilės ir grožio deivė Afroditė.
 • Maljorkos Palmą – vieną svarbiausių Maljorkos salos miestų.
 • Rodą – Graikijai priklausančią salą viduržemio jūroje.
 • Šanoną – vakarų Airijos miestą, kuris labai svarbus šalies transporto mazgas.
 • Trapanį – miestą Sicilijos saloje.

Kaip galite matyti, kryptys labai įvairios, nuo poilsinių kurortų iki puikiai žinomų Europos didmiesčių, kuriuos galite aplankyti vos po kelių valandų skrydžio. Atkreipiame dėmesį, kad kai kurie skrydžiai yra sezoniniai.

Skrydžių bendrovės

Kaune kartais leidžiasi ir tūpia įvairios skrydžių bendrovės, tačiau savo bazę turi tik viena – Ryanair, puikiai pažįstama kaip pigių skrydžių bendrovė iš Airijos. Būtent Ryanair skrydžiai iš Kauno sudaro daugumą, tačiau čia reguliarius reisus organizuoja ir kita pigių skrydžių bendrovė Wizzair.  

Oro uosto duomenys

Kauno oro uostas, užimantis 438 hektarų plotą, yra įsikūręs kiek atokiau Kauno centrinės dalies, maždaug už 20 km nuo miesto centro esančiame Karmėlavos miestelyje. Nepaisant to, oro uostas nesunkiai pasiekiamas ir visuomeniniu transportu.

Tai antras pagal dydį oro uostas šalyje, galintis per metus aptarnauti iki 800 tūkst. Keleivių bei 110 tūkst. tonų krovinių. 2015 metais skrido beveik 750 tūkst. keleivių, aptarnauta beveik 7500 skrydžių.

Atvykstantys ir išvykstantys keleiviai turėtų žinoti, jog oro uostas dirba nuo 6 ryto iki 24 valandos. Jei skrydis yra naktį, į terminalą įleidžiami tik keleiviai turintys tinkamus skrydžio dokumentus.

Oro uoste

Pačiame oro uoste galite įsigyti skrydžių bilietų, išsinuomoti automobilį, veikia banko klientų aptarnavimo skyrius, įvairios parduotuvės, kavinės, bagažo pakavimo paslauga („Pack&Fly“), bagažo saugykla, galima naudotis bevieliu internetu oro uosto terminale.

Parkavimas

Skrydžiai iš Kauno yra patogūs ne tik kauniečiams, o atvykti iš toliau labai patogu savo automobiliu. Automobilių stovėjimo aikštelės išskirtos į dvi – trumpalaikio ir ilgalaikio stovėjimo. Trumpalaikio stovėjimo aikštelė siūloma tiems, kurie atvežė keleivius ar atvyko jų pasiimti, o ilgalaikio stovėjimo aikštelė tiems, kurie nori saugiai palikti automobilį kelionės metu. Ilgalaikio stovėjimo paslaugą siūloma užsisakyti internetu.

Atvykimas į Kauno oro uostą

Kaip jau minėjome, Kauno oro uostas nesunkiai pasiekiamas visuomeniniu transportu iš Kauno miesto. 29 maršruto autobusas išvyksta iš Kauno geležinkelio stoties į oro uostą. Kelionės trukmė apie 45 min., autobusai vyksta nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro, oro uosto darbo laiku.

Galima vykti ir taksi. Kelionės trukmė bus gerokai mažesnė. Orientacinė važiavimo kaina tarp oro uosto ir miesto centro – apie 20 eurų.

Vykstant automobiliu iš Kauno reikia vykti Jonavos / Zarasų kryptimi magistraliniu keliu A6 (Kaunas – Daugpilis). Oro uostos bus dešinėje, įvažiavus į Karmėlavos gyvenviete (sekti kelio ženklus). Vykstant iš Vilniaus ar Klaipėdos reikia keliauti magistraliniu keliu A1 (Vilnius – Kaunas – Klaipėda) ir ties Kaunu išsukti į kelią A6.

Atvykti galima ir ekspreso autobusais, kurie veža iš Vilniaus, Klaipėdos, Rygos ir Minsko.