Turite klausimų?
Tel: +370 607 84 707
klausimai@pigesniskrydziai.lt

viesbuciai2

Kopenhagos oro uostas (daniškai: Københavns Lufthavn, Kastrup) yra pagrindinis tarptautinis oro uostas aptarnaujantis Kopenhagos kraštą. Tai yra didžiausias oro uostas Šiaurės šalių regione (Norvegija, Švedija, Danija, Islandija ir Suomija) 2014-aisiais metais aptarnavęs 25,6 mln. keleivių. Įkurtas 1925 metais ir yra vienas seniausių tarptautinių oro uostų Europoje. Įsikūręs Amagerio saloje netoli Kastrup miestelio. Iš Lietuvos Kopenhagos oro uosta galima pasiekti tiesioginiais skrydžiais iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų.
Oro uostas yra 8 kilometrai į pietus nuo Kopenhagos miesto centro ir 24 kilometrai į vakarus nuo Malmo miesto centro (keliaujant Oresundo tiltu). Tai yra vienas iš trijų "SAS Scandinavian Airlines" skrydžių centrų, taip pat yra pagrindinė "Thomas Cook Airlines Scandinavia" ir "Norwegian Air Shuttle" operacijų būstinė. Kopenhagos oro uostas turi 60 oro linijų ir aptarnauja daugiau nei 62 tūkst. keleivių per dieną, kas valanda yra pakraunami/iškraunami vidutiniškai 83 orlaiviai. Priešingai nei kiti Skandinavijos oro uostai, šio oro uosto didžioji dalis skrydžių yra tarptautiniai. O vidiniams skrydžiams tenka tik 6 proc skrydžių. Oro uosto savininkas yra bendrovė "Københavns Lufthavne", kuri taip pat valdo ir Roskildos oro uostą. Kopenhagos oro uoste dirba daugiau kaip 1700 žmonių (neįskaičiuojant parduotuvių, restoranų ir pan.).
Oro uostas pradžioje buvo vadinamas Kastrup oro uostu, nes jis yra mažame Kastrup miestelyje. Tačiau jo pavadinimas buvo pakeistas į 'Copenhagen Airport, Kastrup", atskirti jį nuo Roskilde oro uosto, kurio formalus pavadinimas yra "Copenhagen Airport, Roskilde".

13812 800

Plačiau

London City oro uostas - tarptautinis oro uostas Londone. Jis įsikūręs Royal Docks - Londono Newham rajone už 11km nuo City of London ir šiek tiek mažesniu atstumu nuo Canary Wharf. Šis rajonas yra pagrindinis Londono finansinų pramonės centras, kuris iš esmės ir yra pagrindinis šio oro uosto naudotojas. Oro uostas buvo sukurtas inžinierinės kompanijos Mowlem 1986-1987 ir 2015-aisiais buvo įsigytas konsorciumo iš Global Infrastructure Partnerts (75%) ir Oaktree Capital Management (25%). Dabar jis vėl parduodamas.londono oro uostas

London City oro uostas turi vieną 1,5 km pakilimo nusileidimo taką ir CAA viešo naudojimo aerodromo licenciją (Nr. P728), kuri leidžia jį naudoti komerciniams viešiesiems skrydžiams ir skrydžių mokymui (bet tik tokiam mokymui, kuris susijęs su tam tikro lėktuvo valdymu tokiame oro uoste). Tik kombinuotų variklių, fiksuoto sparnų pločio orlaiviai su specialia orlaivių ir įgulos sertifikacija, įrodančia, kad jie gali skristi (t.y. kilti ir leistis) 5.5° statumo kampais, nes tik tokiu kampu įmanoma sėkmingai nusileisti šiame oro uoste. Didžiausias lėktuvas, kuris galėtų atitikti šiuos reikalavimus yra Airbus A318.

Šis oro uostas 2014 perskraidino 3,6 milijono gyventojų, 8% daugiau, nei 2013-aisiais. Tai yra penktas užimčiausias oro uostas Londone po Heathrow, Gatwick, Stansted ir Luton penkioliktas šalyje pagal užimtumą.

Plačiau