Turite klausimų?
Tel: +370 607 84 707
klausimai@pigesniskrydziai.lt

viesbuciai2

Pigūs skrydžiai iš Palangos oro uosto su PigesniSkrydziai.lt

Greta populiariausio šalies kurorto, vadinamosios Lietuvos vasaros sostinės, esantis Palangos oro uostas yra priskiriamas regioniniams oro uostams, tačiau turi tarptautinio oro uosto statusą. Uostas yra pakankamai nedidelis, bet pritaikytas vidutinės ir mažos klasės orlaiviams, aptarnauja tarptautinius skrydžius reguliariais maršrutais bei užsakomaisiais reisais. Trokštantiems aiškumo ir ramybės – tai puikus oro uostas, nes čia nėra gausybės terminalų ar knibždėlyno žmonių.

Skrydžių kryptys

Skrydžiai iš Palangos oro uosto tiesiogiai vykdomi į:

  • Rygą – visai netolimą, tačiau lėktuvu patogiau pasiekiamą kaimyninės Latvijos sostinę. Dažniausiai skrydžiai Palanga – Ryga vykdomi kaip jungiamieji, tačiau puikiai tinka ir tiems, kurie nori Rygą pasiekti greičiau nei per valandą.
  • Kopenhagą – Danijos sostinė Kopenhaga yra populiari pažintinių kelionių bei persėdimų kryptis, iš Palangos skrydis į Kopenhagą trunka tik vos daugiau nei valandą.
  • Oslą – vieną iš populiariausių skrydžių krypčių iš Lietuvos. Norvegijos sostinė pasiekiama per pusantros valandos.
  • Maskvą – sezoninis skrydis vasarą labiausiai orientuotas į poilsiautojos iš Rusijos sostinės (vykdomas tik vasaros sezono metu).
  • Londoną - vienas populiariausių emigrantų iš lietuvos miestų.

Reguliarių reisų krypčių nėra daug, tačiau kaip mažam oro uostui tai yra pakankamai. Be to, skrydžiai vykdomi kiekvieną dieną.

Skrydžių bendrovės

Iš Palangos oro uosto skrydžius vykdo šešios skrydžių bendrovės: AirBaltic (skrydžiai į Latvijos sostinę Rygą), Norwegian (pigūs skrydžiai į Oslą), RusLine (vasaros sezono skrydžiai į Maskvą), SAS (skrydžiai į Daniją nuo pat 2004 metų), WizzAir bei RyanAir nuo 2016 metų pasiūlė tiesioginius skrydžius Palanga - Londonas maršrutu.

Oro uosto duomenys

Nedidelis Palangos oro uostas įkurtas dar prieš antrąjį pasaulinį karą, 1937 metais. Po dviejų metų įvyko pirmasis reguliarus skrydis maršrutu Kaunas – Palanga. Šiuo metu oro uostas yra rekonstruotas, pritaikytas Šengeno reikalavimams, atitinka ICAO (tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos) reikalavimus, todėl gali aptarnauti įvairius skrydžius.

Per 2015 metus oro uoste įvyko 3368 skrydžiai, pergabenta per 145 tūkst. keleivių, iš kurių didžioji dalis vyko reguliariais tarptautiniais skrydžiais. 110 keleivių skrido šalies ribose. Tiek skrydžių, tiek ir keleivių skaičiai nuolat auga.

Oro uoste

Oro uosto bilietų kasoje galima rezervuoti lėktuvų bilietus, išvykimo salėje yra parduotuvė, prieš išskrendant galima įsigyti ir suvenyrų, o atskridusiems siūloma automobilių nuoma, yra automobilių stovėjimo aikštelės.

Parkavimas

Oro uosto lankytojai, atvykę savo automobiliais, gali pasinaudoti trimis stovėjimo aikštelėmis: dvi skirtos ilgalaikiam stovėjimui, viena trumpalaikiam stovėjimui prie oro uosto terminalo (atvykusių sutikimui ar išvykstančiųjų išlydėjimui). Trumpalaikio stovėjimo aikštelėje kartą per parą automobilius nemokamai galima palikti 10 minučių laikotarpiui, o autobusus iki pusvalandžio. Ilgalaikiam stovėjimui galima sudaryti ir sutartis, jei skrydžiai iš Palangos Jūsų kelionių tvarkaraštyje numatyti dažniau.

Atvykimas į Palangos oro uostą

Oro uostas yra greta kelio Klaipėda – Liepoja, todėl vykstantiems nuosavu automobiliu kelionė bus labai patogi ir be jokių spūsčių (išimtys galimos vasaros sezono metu prieš ar po ilgųjų savaitgalių, kuomet formuojasi spūstis tarp Klaipėdos ir Palangos).

Vykstant autobusu galimi šie maršrutai:

  • Klaipėdos autobusų stotis – Palangos oro uostas (maršrutiniai autobusai, mikroautobusai)
  • Palanga – Palangos oro uostas
  • Kaunas – Palangos oro uostas
  • Vilnius – Palangos oro uostas
  • Liepoja (LV) – Palangos oro uostas

Atvykti galima ir taksi, iš/iki Palangos kelionė trunka apie 10 min, iš/iki Klaipėdos apie 30 min, iš/iki Liepojos apie 80 min. Taksi taiko užmiesčio tarifus!