Turite klausimų?
Tel: +370 607 84 707
klausimai@pigesniskrydziai.lt

viesbuciai2

Kelionės kryptis Kijevas – ką verta pamatyti Ukrainos sostinėje

Kijevas yra vienas iš nedaugelio iki šiol Europoje besislepiančių brangakmenių, kurio dar nepaveikė pernelyg didelis turistų antplūdis. Be to, tai neabejotinai yra vienas iš tų miestų, kurį aplankę savo kelionės metu norėsite pažinti dar geriau ir jame praleisti dar daugiau laiko.

Žinoma, šiandien Kijevas bene labiausiais garsėja tuo, jog yra netoli vietos (Černobylio), kurioje įvyko viena didžiausių pasaulyje branduolinių katastrofų, tačiau iš tikrųjų Kijevas yra labai savo istorija ir lankytinomis vietomis turtingas miestas, kuriame yra ką nuveikti. Skrendampigiau.lt ir showaround.com, paruošė lankytinų vietų sąrašą, šiame nuostabiame Ukrainos mieste.

Skrendam į Kijevą

Aplankykite Šv. Volodymyro katedrą

Rytų ortodoksų bažnyčių Ukrainoje yra daugiausiai. Ukrainoje galima daugelyje vietų atrasti daugybę religinių pastatų. Ir vienas iš tokių yra Šv. Volodymyro katedra – ryškiai geltona neobizantijos katedra, esanti netoli Universiteto metro stoties. Šis lankytinas objektas gali tapti jūsų pirmosios dienos Kijeve pradžia. Ryškus geltonas fasadas atveria ekstravagantišką auksu paryškintą freskomis išpuoštą interjerą – tai yra akivaizdus Rytų ortodoksams būdingas dekoras, dažnai sutinkamas šioje pasaulio dalyje.

Užlipkite į Varpinės bokštą Šv. Sofijos katedroje

Po to, kai būsite aplankę Šv. Volodymyro katedrą, galite eiti į šiaurę pro Auksinius vartus, kuriuos taip pat keliaujant prie Šv. Sofijos katedros jūs turėtumėte apžiūrėti. Taigi, Šv. Sofijos katedra yra dar viena stačiatikių katedra, kuri buvo pastatyta IX a., siekiant atkartoti keliais šimtmečiais anksčiau Konstantinopolyje (šiuolaikiniame Stambule) pastatytą Hagia Sophia.

Šios katedros teritorijoje galima aplankyti keletą statinių, tačiau įprastai daugeliui turistų pats svarbiausias ir įdomiausias būna Varpinės bokštas, į kurį galima užlipti ir nuo kurio galima pamatyti Kijevo senamiesčio vaizdą. Be to, iš šios vietos netgi galima pamatyti Šv. Mykolo Auksakupolio vienuolyną, kurį taip pat savo kelionės po Kijevą metu neabejotinai vertėtų aplankyti kiekvienam turistui.

Taip pat verta pasivaikščioti ir pačioje Šv. Sofijos katedroje, kur pamatysite nuostabaus grožio mozaikų ir freskų iš XI a. Lankantis šioje katedroje lankytojai katedros interjeru gali pasigrožėti iš kelių skirtingų vietų, tokiu būdu geriau įvertinant visą katedrą ir pajuntant joje vyraujančią atmosferą.

Pasivaikščiokite po Šv. Mykolo Auksakupolio vienuolyną

Šv. Mykolo Auksakupolio vienuolynas yra didelė katedra, kurią jūs jau būsite matę nuo Varpinės bokšto. Skirtingai nei Šv. Sofijos katedra, Šv. Mykolo Auksakupolio vienuolynas yra veikiantis vienuolynas. Be to, į jį galima laisvai patekti. Iš išorės šis vienuolynas yra ukrainietiško baroko stiliaus mišinys, tačiau jo viduje yra išlaikomas originalus bizantiškas stilius.

Dėl daugybės auksinių kupolų, didžiulio dydžio ir mėlynai nudažytos katedros išorės, Šv. Mykolo Auksakupolio vienuolynas yra vienas iš „fotogeniškiausių“ religinių pastatų visame Kijeve. Už šio vienuolyno yra parkas, jungiantis vienuolyną ir aikštę su dviem skirtingomis atrakcijomis. Galite pasirinkti eiti į kairę iki Šv. Andriaus bažnyčios arba keliauti į dešinę – link Tautų draugystės arkos.

Pasižvalgykite nuo Šv. Andriejaus bažnyčios

Jei nuo Šv. Mykolo Auksakupolio vienuolyno nuspręsite vykti į vakarus, pamatysite Šv. Andriejaus bažnyčią, šalia kurios yra įsikūrusios daugybė įvairių suvenyrų parduotuvių. Šv. Andriejaus bažnyčia yra neseniai renovuota, o vaizdai iš bažnyčios balkono į Dniepro upę yra tiesiog nepakartojami ir gniaužiantys kvapą.

Sužinokite apie Černobylį apsilankydami Ukrainos Nacionaliniame Černobylio muziejuje

Ukrainos Nacionalinis Černobylio muziejus yra skirtas papasakoti apie visas su šia didžiule katastrofa susijusias detales. Trumpiau tariant, apsilankius Nacionaliniame Černobylio muziejuje galima iš arčiau susipažinti su visu tuo, kas įvyko tą baisiąją 1986 m. naktį, kai Černobylio elektrinėje nugriaudėjo sprogimas, ir kokie įvykiai sekė po to.

Pasivaikščiokite po Khreschatyk gatvę

Kuomet lankotės Kijeve, neturėtumėte praleisti progos pasivaikščioti ir po Khreschatyk gatvę, kurioje yra begalė įvairių parduotuvių. Tiesą sakant, šioje gatvėje atrasite šimtus skirtingų prekės ženklų ir gausybę žmonių. Be to, tai yra puiki vieta įsigyti ir savo SIM kortelei, jei to dar nebūsite spėję padaryti kitose vietose. Šioje gatvėje taip pat yra įsikūrusios ir daugybė įvairių kavinių bei restoranų. Taip pat galite lengvai surasti ir užkandinių, kuriose siūloma paragauti tradicinių ukrainietiškų patiekalų.

Keliaukite į Nepriklausomybės aikštę

Kuomet būsite pasivaikščioję po Khreschatyk gatvę, atsidursite vietoje, kuri jums gali pasirodyti kažkur matyta ir jums jau žinoma (net jei iki tol jūs niekuomet nebūsite joje pabuvoję). Ir tai neabejotinai bus Nepriklausomybės gatvė (arba tiesiog Maidanas).

Pati aikštė yra gana erdvi ir joje tiesiog verda gyvenimas – ypač savaitgaliais, todėl tai yra labai puiki vieta, kurioje jūs galite stebėti vietinių žmonių gyvenimą ir apie visą tai suprasti kur kas daugiau. Be to, šioje aikštėje taip pat yra ir nuolatos veikianti paroda po atviru dangumi, pasakojanti apie 2014 m. revoliucijos įvykius. Jei domitės tuo, kas šioje vietoje buvo įvykę, labai naudinga stabtelėti ir į visą tai labiau įsigilinti. O jei jūs norite visą aikštę apžvelgti iš aukščiau ir pasigrožėti labai įspūdingu vaizdu, galite užlipti ant „Globus“ prekybos centro, esančio šalimais, viršaus.

Pasivaikščiojimas po Tautų draugystės arką

Pamenate, kai buvome kalbėję apie galimybę iš Šv. Mykolo Auksakupolio vienuolyno pasirinkti du kelius – eiti į vakarus arba rytus? Jei būtumėte pasukę į rytus, tuomet nukeliautumėte prie Tautų draugystės arkos.

Pati Tautų draugystės arka yra milžiniškas paminklas, kuris buvo pastatytas SSRS 60-mečiui paminėti dar 1982 m. Tačiau dėl dekomunizacijos įstatymų šią arką yra ruošiamasi pašalinti. Kaip bebūtų, ši vieta yra pamėgta tiek turistų, tiek ir vietinių gyventojų – ypač sekmadieniais, kuomet žmonės keliauja ramiai pasivaikščioti ir pailsėti.

Patyrinėkite Kijevo Pečorų laura stačiatikių vienuolyną

Kijevo Pečorų laura – tai yra stačiatikių vienuolynas Kijeve. Tai yra vienas iš pačių pirmųjų vienuolynų Rusioje, kuris buvo pastatytas dar 1051 m. Ir nors žvelgiant į nuotraukas jums galėtų pasirodyti, kad tai yra tik dar vienas Rytų stačiatikių vienuolynas, tačiau atvykus į vietą jūs akimirksniu suprasite, kad tai yra gerokai daugiau.

Šioje vietoje taip pat yra ir Dormicijos katedra, Varpinių bokštai, Refekcijos bažnyčia, Visų Šventųjų bažnyčia ir kt. Tačiau pats svarbiausias objektas, kuris į šią vietą pritraukia daugybę turistų, yra urvų sistema, kuri buvo įrengta po visa šia vietove.
Kijevo Pečorų lavra urvai yra tikrų tikriausias istorinis paveldas. Šiuose urvuose yra įrengtos gyvenamosios vietos, požeminės koplyčios ir kitos erdvės. Požemiai buvo įrengti dar IX a. Šiais laikais tai yra vieta, kurią lanko stačiatikių piligrimai.

Pasinaudokite giliausiu metro pasaulyje (Arsenalna)

Kadangi lankantis Kijeve jums neabejotinai teks daug keliauti pėsčiomis norint pamatyti daugybę įvairių istorinių objektų, dienos pabaigoje tikėtina, kad būsite labai pavargę ir mažiausiai norėsite pėsčiomis nukakti dar keletą kilometrų iki savo viešbučio. Tokiu atveju jums galėtų pagelbėti metro. Tačiau ne bet kokiu metro, o pačiu giliausiu visame pasaulyje! Ir taip, jūs nesuklydote – Kijeve yra pats giliausias pasaulyje metro (Arsenalna). Šis metro yra visai netoli Kijevo Pečorų laura.

Žinoma, tai tikrai nėra ta vieta, kurioje būtų labai smagu fotografuotis ir įsiamžinti. Visa aplinka yra labai įprasta ir tikrai neištaiginga. Tačiau sumokėję už metro bilietą jūs stovėsite būsite pabuvoję giliausiame metro visame pasaulyje.

Apsilankykite paplūdimyje

Jei lankydamiesi Kijeve savo laiką norite praleisti ne tik vaikštinėjant Kijevo gatvėmis ir lankant įvairius istorinius bei turistinius objektus, tačiau taip pat galvojate ir apie ramų poilsį, visuomet galite apsilankyti ir Kijevo paplūdimiuose. Taip, iki šiol anaiptol ne kiekvienas Kijevą aplankantis turistas žino, kad šis miestas gali savo gyventojams ir turistams pasiūlyti paplūdimius, tačiau tai yra tiesa. Galima pasirinkti iš Centrinio paplūdimio, Peredmistna Slobidka paplūdimio ir Venezia paplūdimio.

Dieną skirkite Černobylio aplankymui

chernobylApsilankius Kijeve tikrai nereikėtų pamiršti ir Černobylio. Juolab, kad tai yra labiausiai turistų pamėgta lankytina vieta Kijeve. Taigi, rekomenduojama vieną savo kelionės dieną paskirti Černobyliui ir Pripetei.

Žinoma Černobylio vietą jūs galėsite aplankyti tik su turistine grupe, kuriai vadovaus gidas, todėl jei norėtumėte dalį savo kelionės skirti šio objekto aplankymui, kelionę turėtumėte užsisakyti iš anksto – bent jau prieš penkias dienas nuo numatytos datos. Jei jūs bandysite kelionę užsisakyti paskutinę minutę, tuomet ji jums gali kainuoti gerokai brangiau.

Keli papildomi patarimai keliaujantiems į Kijevą

Be abejo, aukščiau paminėtos istorinės ir turistinės vietos tikrai nėra vienintelės, kurias rekomenduojama pamatyti Kijeve. Taip pat visuomet galima pasinaudoti ir gidų paslaugomis, kurios Kijeve yra labai populiarios ir nereikalaujančios didžiulių išlaidų. Todėl jei jūs planuojate apsilankyti Kijeve, tačiau taip pat norite, kad jūsų kelionė būtų kaip įmanoma geriau apgalvota ir jos metu jūs pamatytumėte kuo daugiau svarbių objektų, galite kreiptis į Kijeve veikiančius gidus.

Taip pat nereikia pamiršti, kad kiekviena kelionė yra skirtinga ir kiekvienas keliautojas turi skirtingus lūkesčius, o tai reiškia, kad kiekvienas žmogus iš savo kelionių parsiveža ir nevienodą patirtį. Tačiau labai dažnai mūsų kelionės patirčiai didžiulės įtakos turi ir mūsų priimami sprendimai bei mūsų pasiruošimas. Todėl taip pat nepamirškite kelių papildomų svarbių detalių.

Iš anksto pasirūpinkite viešbučiu. Jei norite, kad nuvykus į Kijevą jums nereikėtų blaškytis ir eikvoti savo brangaus kelionės laiko, viešbučiu pasirūpinkite iš anksto – dar būdami Lietuvoje. Be to, tokiu būdu naudodamiesi internetu jūs galėsite lengviau palyginti skirtinguose viešbučiuose taikomas kainas, pasirenkant tai, kas geriausiai atitinka jūsų biudžetą.

Naudokitės tinkamu transportu. Kiekvienas keliautojas renkasi skirtingą transportą, tačiau taip pat kiekvieno keliautojo numatytas kelionės biudžetas būna skirtingas. Todėl jei jūs nenorite susidurti su pernelyg didelėmis išlaidomis, iš anksto nuspręskite, koks transportas jūsų visos kelionės po Kijevą metu galėtų būti pats optimaliausias.

Nustatykite savo kelionės biudžetą. Tai yra labai universalus ir neapsakomai svarbus patarimas, kurio neturėtų pamiršti nei vienas keliautojas – nepaisant to, į kurią pasaulio šalį yra vykstama. Jei jūs nusprendėte aplankyti Kijevą, būtinai iš anksto pagalvokite, koks bus jūsų kelionės biudžetas ir kaip pastarąjį jūs norėtumėte paskirstyti. Nors Kijeve jums neturėtų būti sudėtinga išvengti didesnių išlaidų, visuomet dalį laiko ruošiantis kelionei skirkite savo kelionės biudžeto planavimui.

Numatykite kelionės maršrutą. Jei norite, kad jūsų kelionė būtų kuo geriau koordinuota, būtinai dar būdami Lietuvoje iš anksto numatykite ir preliminarų savo būsimos kelionės Kijeve maršrutą.