Turite klausimų?
Tel: +370 607 84 707
klausimai@pigesniskrydziai.lt

viesbuciai2

Kaip išsirinkti geriausią GPS sekimo įrangą su įmontuojama antena?

Pagal kokius kriterijus dažniausiai renkatės naują GPS įrangą? Atsakymas paprastas – pagal technines prietaiso charakteristikas. Specifikos, atrodo, pikiai padeda pasirinkti geriausią GPS transporto stebėjimo įrangos modelį. Įprastai specifikacijų sąrašo viršuje yra net atskiras skyrius, skirtas GNSS moduliui: nurodomas prekės ženklas, palaikomos navigacijos sistemos ir jautrumas.

Tačiau, kaip teigiama "GPS Tracking Journal" tinklalapyje, didžioji dalis viešai prieinamos informacijos yra pernelyg bendro pobūdžio. Paprastai vyrauja supaprastinti preitaisų aprašymai, nurodomos tik bendrosios charakteristikos, tokios kaip: „Jautrumas – iki -165 dBm“. Antra, gamintojai aprašymuose pateikia informaciją apie modulį ar net lusto parametrus, tačiau neatskleidžia tikrųjų prekių savybių.

Vis dėlto reikia pripažinti, kad net ir pačios geriausios GNSS mikroschemos negalės pasiekti aprašymuose nurodytų kriterijų, jei bus prijungtos prie netinkamos antenos arba maitinimo šaltinis skleis triukšmą. Kitaip tariant, įvairūs įrangos komponentai, dizainas ir įrenginių komplektacija puikiai atspindi GPS stebėjimo įrangos efektyvumą.

Norėdami įsigyti jūsų lūkesčius atitinkančią GPS transporto kontrolės ir stebėjimo sistemą, turėtumėte pažvelgti į įrangos komplektaciją: paanalizuoti GNSS antenos funkcijas, komponentų išdėstymą, triukšmo slopinimą ir, žinoma, mikroprogramas – svarbiausius visos įrangos reguliavimo komponentus.

Aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis GPS kontrolės ir stebėjimo sistemą su įmontuojama antena:

  • Antenos dydis. Bendras integruotos antenos dydis yra 16 x 16 mm.
  • Antenos pozicija.
  • Triukšmo slopinimas.
  • Pagalbinė GPS sistema.
  • LBS arba „Cell ID“ padėtis/vieta.

Keli naudingi patarimai iš Navixy tinklaraščio:

  • Patikrinkite, ar įranga veikia tokiomis sąlygomis, kokiomis ji bus naudojama, pavyzdžiui, kai įranga sumontuojama ant automobilio prietaisų skydelio arba paslepiama dėžėse su kroviniu.
  • Įsitikinkite, kad gamintojas įdiegė „Assisted GPS“ ir „Cell ID“ funkcijas programinėje įrangoje.
  • Žiūrėkite, kaip greitai įranga reaguoja į „baltas dėmes“, t. y. kai važiuojama tuneliais, kaip tiksliai atvaizduojamas maršrutas važiuojant tiesiais keliais ir posūkiais.
  • Panagrinėkite lyginamų GPS prietaisų plokštes: apskaičiuokite įmontuotos antenos dydį, elementus, esančius aplink anteną.
  • Gerai, jei rasite panašiomis funkcijomis pasižyminčią GPS kontrolės ir stebėjimo įrangą už mažesnę kainą.

Tačiau perkant pigiau visada egzistuoja tam tikra rizika. Konkurencingoje GPS įrangoje beveik neegzistuoja toks reiškinys kaip permokėjimas už garsų prekės ženklą. Labiau tikėtina, kad mokėsite už protingus inžinerinius sprendimus, atsižvelgdami į sukauptą gamintojo patirtį. Ilgainiui tiems gamintojams tik pajusite dėkingumą ir tapsite lojalūs vartotojai.

Apibendrinant galima teigti, kad reklaminiuose bukletuose nurodyti GPS sekimo įrangos parametrai suteikia tik paviršutinišką informaciją, kuri mums neleidžia visiškai suprasi, kaip prietaisas iš tiktųjų veiks. Svarbiausia, apie ką reikia pagalvoti, yra paslėpta po prietaiso dangteliu. Taigi prieš perkant įrangą geriau išsiaiškinti visus rūpimus klausimus ar paprašyti tiekėjo leisti išbandyti GPS transporto kontrolės ir stebėjimo sistemą, o tik tada įvertinti, ar ji jums tinka.